Hra na trh pro školní počítačové učebny

„Sláva, prodal jsem všechno!“ „Nabídněte nějakou rozumnou cenu!“ I takové výkřiky je možné slyšet ve třídách českých škol. Školy totiž dostávají do ruky počítačovou hru nazvanou Apple Cup, která napodobuje obchodování na skutečném trhu. Žáci (2. a 3. stupně škol) si tak můžou vyzkoušet pocit, když je z jedné strany tlačí jejich náklady a z druhé strany nesmlouvavá konkurence spolužáků.

Apple Cup

I v dnešní době propracovaných počítačových her má hra u dětí velký úspěch. Hru už si vyzkoušeli žáci a studenti na mnoha základních školách a gymnáziích po celé České republice a mají o ni velký zájem. Dokonce se ptají, jestli by ji mohli hrát i doma.

Hru si pochvalují i učitelé. Jejich úloha spočívá v tom, že jediným kliknutím myši zahajují a ukončují herní kola. A nakonec by samozřejmě měli se svými žáky rozebrat výsledky trhu: kdy se tržní cena posunula na jinou úroveň a proč.

Reportáž z využití hry na gymnáziu PORG

Přehrát video

Bližší popis hry najdete na clanky.rvp.cz

Pokud má vaše škola zájem o tuto hru, napište nám prosím prostřednictvím formuláře umístěného níže v zápatí této stránky. Ve své zprávě uveďte, o kterou konkrétní školu se jedná. Předem upozorňujeme, že zpřístupnění softwaru hry je podmíněno uhrazením poplatku 490 Kč. Tato platba nám pomůže pokrýt náklady spojené s modernizací softwaru hry a s údržbou portálu Finegra.  

Stažení Apple Cup

Instalace hry na trh: Apple Cup pro Windows 10: install-apple-cup.exe

Chcete verzi pro některou z distribucí Linuxu. Hlasujte pro ni zde.

Jedná se o modernizovanou verzi hry, jejíž původní verzi zastřešila Česká společnost ekonomická
a finančně podpořila Nadace CERGE-EI.